List motywacyjny

Dzięki listowi motywacyjnemu potencjalny pracodawca może zaznajomić się z twoim dotychczasowym doświadczeniem w pracy, wykształceniem, osiągnięciami. Przedstawiając odpowiednio napisany, atrakcyjny lisy motywacyjny masz większą szansę na zatrudnienie. Jeśli swój list motywacyjny przygotujesz starannie, możesz spodziewać się zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Jednakże napisanie ciekawego listu motywacyjnego nie jest łatwą sztuką. O czym nie możesz zapomnieć sporządzając list motywacyjny:

1) W lewym, górnym rogu powinny znajdować się dane osoby aplikującej – napisz swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu, e –mail.

2) Prawy górny róg przeznaczony jest na zapis nazwy miejscowości, w której przygotowany jest dokument (może być zgodny z twoim miejscem zamieszkania lub miejscem potencjalnej pracy) oraz datę napisania listu motywacyjnego.

3) Poniżej po prawej stronie dokumentu napisz nazwę adresata. Najlepiej jeśli zaadresujesz list do konkretnej osoby. Napisz wówczas w osobnych linijkach: imię i nazwisko / stanowisko / nazwę instytucji / adres instytucji.

4) Po zaadresowaniu listu możesz przejść do jego treści. List motywacyjny ma kolejne elementy:
a)
Zwrot grzecznościowy, np. “Szanowni Państwo” (gdy nie znasz konkretnych danych osoby, do której kierujesz list) lub ” Szanowny Panie”, “Szanowna Pani”. Zwrot ten powinien być zapisany od lewego marginesu.
b)
Wstęp. Rozpocznij go od nowego akapitu – tutaj powinny znaleźć się informacje jak dowiedziałeś się o ofercie pracy w danej firmie.
c)
Rozwinięcie. Tutaj musisz zareklamować swoją osobę – napisać dlaczego właśnie ty powinieneś zostać zatrudniony na danym stanowisku.
d)
Zakończenie. Napisz, że jesteś zainteresowany spotkaniem oraz zadeklaruj chęć wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej.
e)
Zwrot grzecznościowy, np. „Z poważaniem” oraz twój podpis – w prawym dolnym rogu.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *