Rozmowa kwalifikacyjna

Jeśli zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną z twoim potencjalnym pracodawcą musisz się do niej odpowiednio przygotować. Podczas takiej rozmowy twoim zadaniem jest zaprezentować swoją osobę z jak najlepszej strony.

Pamiętaj, że musisz się dobrze sprzedać!
O co zadbać przed wyjściem na rozmowę?

1) Przygotuj dokumenty aplikacyjne, dokumenty tożsamości, dokumenty potwierdzające twoje wykształcenie oraz zaświadczenia o ukończonych kursach/szkoleniach, listy polecające/referencje.
2) Zadbaj o profesjonalny wizerunek. Pracodawcy bardzo często zwracają uwagę na wygląd zewnętrzny przyszłego pracownika. Liczy się często pierwsze wrażenie jakie zrobisz na pracodawcy. Zwracają oni uwagę na to czy przyszedłeś odpowiednio ubrany na rozmowę, czy wyglądasz schludnie. Jakie zobaczy cię pracodawca, tak będziesz również postrzegany przez swoich klientów. Dlatego też pamiętaj o tym, aby na rozmowę ubrać się schludnie.
3) Przygotuj informacje na temat firmy w której chcesz podjąć pracę. Bardzo ważne jest to, abyś zrobił wrażenie specjalisty w danym zawodzie. Pracodawca z pewnością zada ci pytania dotyczące różnych aspektów twojej pracy.
4) Przypomnij sobie w czym jesteś najlepszy oraz dlaczego jesteś odpowiednim kandydatem na dane stanowisko. Przygotuj dwie lub trzy trudne sytuacje, w których sobie doskonale poradziłeś. Koniecznie podaj przykłady.
5) Jeśli napisałeś, że znasz 
język obcy, koniecznie przećwicz w domu przebieg przykładowej rozmowy w tym języku.
6) Pamiętaj, żeby 
na zadawane przez pracodawcę pytania odpowiadać szczerze, nawet jeśli są one podchwytliwe. Jeśli nie znasz odpowiedzi nie bój się do tego przyznać, ale koniecznie powiedź, że się tego dowiesz – podaj z jakich źródeł zaczerpniesz informacje.
Powodzenia!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *